Partneři

Microsoft

Microsoft

National Instruments

National Instruments

Společnost National Instruments (www.ni.com) mění způsob, jakým technici a vědci na celém světě navrhují, prototypují a nasazují systémy na zpracování aplikací v testování, řízení a vestavných systémech. NI dává zákazníkům k dispozici hotový software, jako je NI LabVIEW, a modulární cenově výhodný hardware. Zákazníky společnosti představuje široká skupina více než 35 000 různých společností na celém světě. Hlavní sídlo společnosti je ve městě Austin v Texasu. NI má přibližně 6200 zaměstnanců a přímo působí ve více než 40 zemích.

Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj zřízen ke dni 1. 1. 2000 a skládá se z celkem 6 okresů (od západu Bruntál, Opava, Nový Jičín, Ostrava-město, Karviná a Frýdek-Místek), ve kterých žilo k 31. 3. 2016 1 212 213 obyvatel.

Moravskoslezský kraj proslul především svým významem v oblasti těžkého průmyslu (strojírenství, hutnictví, těžební průmysl), který dodnes ovlivňuje charakter kraje. V posledních letech však v regionu začaly hrát významnější roli i další perspektivní odvětví jako je automobilový průmysl, mechatronika, IT a elektro, moderní energetické systémy. Kraj v souladu se svou regionální inovační strategií podporuje vědu, výzkum a inovace ve výzkumných institucích, na univerzitách a vývojových firmách podnikajících v kraji. Konkrétně se jedná o podporu transferu výsledků VaV do podnikového sektoru, rozvoj lidských zdrojů ve výzkumu a vývoji a podpora mezinárodní spolupráce. Tyto oblasti aktivit jsou naplňovány pomocí konkrétních rozvojových projektů a programů. Jedním z těchto programů byl podpořen i náš projekt s názvem „Experimentální vývoj nové HW a SW platformy sdružených analyzátorů synchrofázorů, kvality elektřiny a detekce poruch v energetických sítích splňující standardy IEC 61850“.

Webové stránky Moravskoslezského kraje: www.msk.cz

Elektrotechnická asociace České republiky

Elektrotechnická asociace České republiky